O tych miejscach w codziennej pielęgnacji zapominasz, a one najszybciej zdradzają Twój wiek

O tych miejscach w codziennej pielęgnacji zapominasz, a one najszybciej zdradzają Twój wiek
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W tym celu nie trzeba wydać fortuny na specjalne kosmetyki. Należy jedynie zwrócić uwagę na to, co dany kosmetyk zawiera. W nawilżaniu i odżywianiu skóry sprawdzą się znane składniki, takie jak kwas hialuronowy, lipidy czy mocznik.

Wiemy jak długotrwała ekspozycja na słońce szkodzi naszej skórze, podobnie pozostawianie na niej resztek makijażu czy palenie tytoniu. Słońce przyspiesza oznaki starzenia, powoduje choroby skóry, które mogą prowadzić do nowotworu. Aby temu zapobiec stosujemy kremy z filtrami przeciwsłonecznymi, chroniącymi przed promieniami UV i UVA. Niestety większość z nas używa kosmetyku z SPF jedynie na twarz. Jest to błąd, ponieważ takie części ciała jak dekolt czy dłonie, nie chronione przed słońcem, bardzo szybko stają się suche i zaczerwienione. Na skórze pojawiają się przebarwienia i zmarszczki. Dlatego warto stosować nie tylko balsamy czy kremy z SPF ale i głęboko nawilżające i odżywcze.

Kolana również są czasem traktowane przez nas po macoszemu. Skóra na nogach, zwłaszcza zimą jest podrażniona, nadmiernie zrogowaciała i przesuszona. W codziennej pielęgnacji warto pamiętać o peelingu, szczotkowaniu skóry i używanie natłuszczającego balsamu do skóry. Może to być kosmetyk pielęgnujący podrażnienia powstałe po depilacji lub w swoim składzie posiadający niewielkie, maksymalnie 10%, stężenie mocznika (urea).

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez MELT Method (@meltmethod)

Przeczytaj też: Bezkremowe noce – hit czy kit?

Zdjęcie główne: Karolina Grabowska/ pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*