Jak zrobić hybrydowy manicure w domu? Praktyczny poradnik dla początkujących

Jak zrobić hybrydowy manicure w domu? Praktyczny poradnik dla początkujących
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Hybrydowy manicure to popularna metoda zdobienia paznokci, która pozwala na długotrwałe utrzymanie pięknego i trwałego manicure. W tym artykule przedstawimy praktyczny poradnik, który krok po kroku pokaże, jak zrobić hybrydowy manicure w domu. Dowiedz się, jak przygotować paznokcie do hybrydowego manicure i jakie są najlepsze produkty oraz techniki aplikacji.

Przygotowanie paznokci do hybrydowego manicure

Przed przystąpieniem do hybrydowego manicure należy odpowiednio przygotować paznokcie. Oto kilka kroków, które warto wykonać:

  1. Usuń ewentualne pozostałości po poprzednim manicure i dokładnie oczyść paznokcie za pomocą płynu do usuwania lakieru.
  2. Przytnij paznokcie i użyj pilnika, aby nadać im odpowiedni kształt.
  3. Usuń skórki i naskórek za pomocą pałeczki manicure oraz delikatnie wyrównaj płytkę paznokcia.
  4. Wypoleruj powierzchnię paznokci za pomocą polerki, aby usunąć wszelkie nierówności i zmatowić paznokcie.
  5. Zastosuj bazę hybrydową, która zwiększy przyczepność hybrydy i zapobiegnie odpryskiwaniu lakieru.

Krok po kroku – jak zrobić hybrydowy manicure w domu

  1. Nałożenie pierwszej warstwy kolorowej hybrydy

Po nałożeniu bazy, nałóż pierwszą warstwę kolorowej hybrydy na paznokieć, zaczynając od linii środkowej i kończąc u nasady paznokcia. Nie nakładaj lakieru na skórki. Użyj cienkiej warstwy lakieru i utwardź ją pod lampą UV lub LED przez około 30-60 sekund (czas utwardzania zależy od producenta hybrydy).

  1. Nałożenie drugiej warstwy kolorowej hybrydy

Po utwardzeniu pierwszej warstwy nałóż drugą warstwę hybrydy, aby wzmocnić kolor i uzyskać pełne krycie. Ponownie, nałóż cienką warstwę lakieru i utwardź pod lampą UV lub LED przez około 30-60 sekund. Lampa do paznokci powinna być dobrej jakości, by lakier utwardził się w stu procentach. 

  1. Nałożenie topu

Nałóż cienką warstwę topu hybrydowego, aby zabezpieczyć lakier i nadać mu połysk. Utwórz cienki, równomierny film topi utwardź go pod lampą UV lub LED przez około 60 sekund.

  1. Usunięcie warstwy dyspersyjnej

Po utwardzeniu topu, zdejmij warstwę dyspersyjną za pomocą płynu do dezynfekcji paznokci. Nie dotykaj lakieru rękami ani przedmiotami, ponieważ może to zniszczyć efekt połysku.

Dodatkowym narzędziem, które może okazać się niezwykle przydatne podczas manicure hybrydowego są frezarki do paznokci, za pomocą której opracujesz skórki, a także pozbędziesz się starego manicure. 

Hybrydowy manicure to doskonały sposób na uzyskanie trwałego i pięknego manicure w domowym zaciszu. Wymaga jednak odrobiny cierpliwości i umiejętności. Warto pamiętać, aby odpowiednio przygotować paznokcie przed aplikacją hybrydy, użyć wysokiej jakości produktów np. nabywając je z takiego miejsca jak dobrze zaopatrzona hurtownia kosmetyczna i zadbać o regularną pielęgnację hybrydowego manicure. Dzięki temu nasze paznokcie będą zawsze wyglądać pięknie i zdrowo.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*